FSVTS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FSVTS

Forum studenata Visoke tehnicke skole u Nisu
 
HomeLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 Zanimljivosti

Go down 
3 posters
АуторПорука
by Dr.Boki
Brucoš
Brucoš
by Dr.Boki


Број порука : 20
Age : 36
Локација : Bul. Dr Zorana Djindjica 29/50 - Nish
Registration date : 10.05.2008

Zanimljivosti Empty
ПорукаНаслов: Zanimljivosti   Zanimljivosti Icon_minitimeTue May 27, 2008 3:08 pm

Desetogodišnjak koji će možda prevazići Ajnštajna


Pred kraj još jedne školske godine i mladi Moše Kai Kavalin užurbano priprema završne ispite na koledžu - matematiku, jezike i muziku.
Ali, Moše ima samo deset Zanimljivosti Ajnstajn



Moše, kako prenosi AP, uči statistiku i nada se da će za godinu dana sa dvogodišnjeg programa jednog losanđeleskog koledža preći na prestižnu, četvorogodišnju školu, i studirati astrofiziku.
Među stvarima koje ga najviše interesuju jesu hipotetički tuneli, ili, kako ih još zovu, crvotočine, koji povezuju dve tačke u vremenu i prostoru. Reč je o naučnom fenomenu koji se vezuje za Ajnštajnovu teoriju relativiteta.
Moše veruje da bi ti tuneli, ako postoje, mogli, zajedno sa crnim rupama, da omoguće putovanja kroz vreme, kao u naučno-fantastičnim filmovima.
Ipak, pre nego što reši ta pitanja, Moše mora da uradi domaći iz statistike. Kasnije će sa majkom, Šu Čen Čijen, poraditi na brušenju svog mandarinskog kineskog jezika, a zatim se vraća klaviru da se pripremi za časove muzike.

Majka malog genija rođena je na Tajvanu, a otac Jozef, čiji su roditelji Italijani, u Brazilu. Mošeov tata govori španski, portugalski, italijanski, engleski, hebrejski i mandarinski, mada priznaje da njegov sin, jedino dete u porodici, ima mnogo bolji mandarinski akcenat.
Otac trenutno brine zbog dečakovog sviranja jer je Moše nedavno slomio ruku dok se bavio borbenim veštinama, što je još jedna od njegovih strasti i još jedan od njegovih uspeha, pošto je već osvojio više trofeja u svojoj starosnoj grupi.
Ako sa klavirom sve i ne prođe najbolje, njegov sin ima čime to da kompenzuje. Naime, Moše ima najbolje ocene - A plus, iz predmeta poput algebre, istorije, astronomije...
Na koledžu u istočnom Los Anđelesu još nisu potvrdili da li je Moše njihov najmlađi student za 63 godine postojanja. Najveće interesovanje su mu hipotetički tuneli

Među malim genijalcima je i Majkl Kerni, koji sada ima 24 godine, i koji je često navođen kao najmlađi u svetu diplomac na koledžu. On je bečelor diplomu iz antropologije dobio na Univerzitetu Južna Alabama kada mu je bilo deset godina.
Mošeovi profesori se ne sećaju da su na predavanjima imali mlađeg.
"On je najmlađi student na našem koledžu i najvredniji, pravo je zadovoljstvo imati ga u razredu. On je potpuno prilagođen, sladak mali dečak", kaže Mošeov profesor statisitke Danijel Džadž.
Slično misli i Mošeov profesor algebre Guajao Lijao, koji ističe da je Moše podučavao neke od drugara iz razreda, stare 19-20 godina.
Roditelji izbegavaju da sina zovu genijem. Oni kažu da je to prosečno dete koje uživa u učenju koliko i u igranju fudbala, gledanju flimova Džekija Čena i skupljanju sličica.

Moše, koji zna koliki mu je IQ, ne želi o tome da priča i kaže da bi i drugi studenti mogli da postignu što i on ako bi više radili.
Roditelji tvrde da nisu planirali da sina pošalju na koledž u osmoj godini i da su želeli da ga daju u privatnu osnovnu školu kada je imao šest.
"Nisu hteli da me prihvate zato što sam znao više od učitelja i govorili su da sam dosadan", žali se Moše. Zato su ga roditelji podučavali kod kuće, ali su posle dve godine shvatili da je koledž ipak najbolje mesto za njega.
Zanimljivosti Moshe-x
Назад на врх Go down
Wizard
Admin
Admin
Wizard


Број порука : 237
Age : 38
Локација : Nis
Registration date : 20.04.2008

Zanimljivosti Empty
ПорукаНаслов: Re: Zanimljivosti   Zanimljivosti Icon_minitimeTue May 27, 2008 4:19 pm

To sam bre ja kad sam bio mali Very Happy
zezam se, interesantno...
Назад на врх Go down
https://fsvts.forumsc.net
Mr.Vai
VIP member
VIP member
Mr.Vai


Број порука : 284
Age : 37
Локација : Somewhere Over The Rainbow
Registration date : 09.05.2008

Zanimljivosti Empty
ПорукаНаслов: Re: Zanimljivosti   Zanimljivosti Icon_minitimeTue May 27, 2008 4:59 pm

Zeljo ne lazi ljude kada se lepo vidi da sam to ja. Smile
Назад на врх Go down
http://www.vai.com
by Dr.Boki
Brucoš
Brucoš
by Dr.Boki


Број порука : 20
Age : 36
Локација : Bul. Dr Zorana Djindjica 29/50 - Nish
Registration date : 10.05.2008

Zanimljivosti Empty
ПорукаНаслов: Re: Zanimljivosti   Zanimljivosti Icon_minitimeTue May 27, 2008 9:14 pm

Ha ha tri bambija za Pecu
Назад на врх Go down
Sponsored content





Zanimljivosti Empty
ПорукаНаслов: Re: Zanimljivosti   Zanimljivosti Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
Zanimljivosti
Назад на врх 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
FSVTS :: Zabava :: Svastara-
Скочи на: